Відповідно з угодою про співпрацю в інноваційній діяльності між НПУ імені М.П.Драгоманова і Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» делегація нашого університету брала участь у випуску Української мережі Стартап-шкіл «Sikorsky Challenge» 2018 року у продовж двох днів 5 і 6 липня 2018 року. До складу делегації входили розробники перших стартапів НПУ імені М.П.Драгоманова: Зінюк Василь, Кархут Володимир, Коваль Роман, Коваль Олександр, Ємельянов Давид, Прошенко Андрій. Очолював делегацію проректор з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання професор Кудін А.П.
Урочистий випуск було організовано в рамках проекту «Модель стартапів «Сікорські Челендж» об’єднує Донбас», підтриманого Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Створення Української мережі Стартап-шкіл «Sikorsky Challenge», до якої у цьому році долучився НПУ імені М.П.Драгоманова, ініціював Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Продуктивність ідеї створення мережі таких шкіл підтверджено практикою перших років роботи Стартап-школи КПІ ім. Ігоря Сікорського: проекти, створені її випускниками, неодноразово відзначалися на фестивалі конкурсі стартап-проектів в рамках фестивалів «Sikorsky Challenge», які щорічно проводяться в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Понад те, низка розробок, автори яких свого часу починали свій шлях в інноваційне підприємництво в Стартап-школі Київської політехніки, вже поставлені на виробництво і використовуються в різних сферах. Презентації кількох з них було зроблено і під час урочистого випуску.
Нині в Україні працюють вісім Стартап-шкіл: у Вінницькому національному технічному університеті; Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь), Національному гірничому університеті (м. Дніпро), Донбаській державній машинобудівній академії (м. Краматорськ), Державному вищому навчальному закладі «Донецький національний технічний університет» (м.Покровськ), Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м.Сєвєродонецьк) та Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ). І, звісно, у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Триває підготовка до відкриття таких шкіл ще в кількох українських вишах – Херсонському державному університеті, Сумському державному університеті, Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка, Харківському національному аграрному університеті імені В.В. Докучаєва, і відтепер в НПУ імені М.П.Драгоманова.
«Ми зробили акцент на східних регіонах України. Тож сьогодні тут представлено чотири університети з Луганської та Донецької областей, – зауважив ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський, – Ми раді вітати серед учасників випуску представників нових університетів - учасників інноваційного руху – НПУ імені М.П.Драгоманова і Херсонський державний університет».
«Україна має багато ресурсів, якими вона може скористатися для того, щоб забезпечити своє зростання і добробут, але найважливішим з них є інновації, ентузіазм та інноваційний потенціал її молодих підприємців, – наголосив на церемонії відкриття заходів з нагоди випуску Мережі Стартап-шкіл заступник керівника місії USAID в Україні Джон Пеннел. – Мабуть ви знаєте, що Україна вже набула в світі репутацію країни інноваторів. Одним із чинників цього є те, що вона має такі університети, які мають перспективне бачення, які дивляться в майбутнє. Тому що ці українські виші заохочують своїх студентів до того, щоб творити, втілювати у життя свої ідеї та впроваджувати інновації».